JULY  VOMBAT (*23. 5. 2007)

DKK 0/0, DLK 0/0

ZZO, ZM, ZVV1, BH, FPr1, FPr2, IPO-V, IPO 1, StPr 1, 3x Výborná 1., 5x Vítěz třídy, 3x Krajský vítěz

Chovná, povaha 5

 

 

9. 5. 10 July CHOVNÁ!! Získala kód povahy 5!

 

21. 11. 09 -  Letošní podzim nás zahrnuje jedním slunečným dnem za druhým. Přestože jsem byla k termínu zkoušek na konci listopadu skeptická, místo mrazu začala sobota hustými mlhami , skrze které zasvítily sluneční paprsky. ZKO Tábor zorganizovala zkoušky z výkonu a tak jsme s Buschim a July vyrazili zúročit mnohaměsíční přípravu na zkoušce ZM. Mezi skupinou německých a belgických ovčáků působila molosoidní skupinka exoticky a k mé radosti splnili spolu s jediným ovčákem požadavky zkušebního řádu. A tak nám do chovnosti zbývá už pouze bonitace.

25. 7. 09 -  Krajská výstava v Brně přinesla July opět zlato. Byla oceněna posudkem ve znění : " Středně silná fena, pěkná hlava, skus nůžkový, pěkný hrudník, dobře nesený ocas, výrazné znaky, pěkný pohyb." Pan rozhodčí Vondrouš jí zadal titul Výborná 1., Vítěz třídy otevřené, Krajský vítěz!!

 

23. 5. 09 -  Julynka má narozeniny!!! I když ji mám pořád za malé štěně, jsou jí už dva roky a jelikož rotvajler dospívá až k roku třetímu, zbývá už jí z dětství jediný rok. I když ona asi dítětem zůstane pořád... Tak tedy VŠE NEJ NEJ NEJ!!! 

 

16. 5. 09 -  Sobotní ráno pro nás s July začalo po páté hodině, abychom stihly být včas na plzeňské krajské výstavě. Ranní ptáče nejen dál doskáče, ale Julynce přineslo opětovně titul nejvyšší - Výborná 1., Vítěz třídy, Krajský vítěz! . Tentokrát byl rozhodčím stále veselý pan K. Hořák, od kterého jsme obdržely posudek ve znění: "Dvouletá fena, skus nůžkový, úplný chrup. Výborně modelovaná hlava, dobré oko, výborný hrudník i pohyb. Fantastické předvedení.". Před dlouhou cestou domů jsme ještě prošly místní park s břidličnou stěnou a Julynka pro Vás zapózovala , aby každý viděl, že krásné kouty přírody se najdou všude...

8. 5. 09 -  July získala svůj první velký výstavní titul. V Hluboké nad Vltavou byla ohodnocena tímto posudkem :

"Dvouletá, dobře stavěná fena, správně utvářená hlava, nůžky. Výborná linie krku a hřbetu Končetiny dobře úhlené. Pohyb vyrovnaný."    " a byl jí přidělen titul nevyšší - Výborná 1., Vítěz třídy, Krajský vítěz!

26. 4. 09 Premiéra na mezinárodním výstavním poli se July zdařila doslova "bronzově". V Českých Budějovicích 26. 4. obdržela od p. rozhodčího Němce posudek ve znění : " 2-letá fena, velmi dobrá hlava, chrup úplný, hnědé oko, pevný hřbet, dobře vyvinutý hrudník, v postoji i pohybu se velmi dobře prezentuje." Známka - VÝBORNÁ 3.! .

8. 2. 08 -  July je osm a půl měsíce a z nohatého štěněte se stává krásný rotvajler - tedy rotvajleří slečna. Ješitně pózuje , za míček by dala srdce , ale nejvíce "in" je nyní neskutečně šílená každodenní hra s naším flatem....

 

24. 1. 08 -  I pejsci mají své příbuzné. Za July přijela sestřenice (dcera Faarbyho Vombat) a tak se obě osmiměsíční rotvičky rychle spřátelily.

 

20. 1. 08 -  Nezřídka se setkávám s názorem, že rotvajler má mít "dětství". Ale stejně jako dětem nebereme dětství tím, že jdou do školky, školy a začínají se učit společenským a sociálním návykům, základním vědomostem, tak i u psů platí, že dětství není totéž, co "růst jak dříví v lese". Při dobrém vedení bude osmiměsíční rotvajlerek jásat ve smečce pejsků . , stejně jako chodit u nohy , zůstane na odložení a vrhne se na figuranta . A to vše bez nepřekonatelné vazby na jednoho člověka . Zároveň si udrží si sebevědomý kontakt s ostatními - třeba s dětmi...     

 

6. 1. 08 -  Tři králové k nám na hájovnu letos nezavítali, a tak charitativní činnost vzala July do svých tlapek. Poptala se králíků na kvalitu bydlení a také si ji sama vyzkoušela...,  vysvětlila kočkám, že není třeba čekat, až jim někdo otevře vrata stodoly, neb je lze podlézt... . Ale co se jí nepodařilo, byl trénink býložravců při útoku šelmy . Býložravci spojili své síly      a tak July své dobročinné skutky zakončila dětsky vyplazeným jazykem :-)

 

30. 12. 07 -  Silvestr se slaví s přáteli nevázanou zábavou , smíchem a leckdy je problém udržet se na nohách :-))) Lhostejno, zda ve světě lidském či psím... Stejně tak jako člověčí dorostenci doma napřed předstírají zájem o učivo a vzdělání, i July byla za "snaživku" , , aby se mohla vzápětí vrhnout do party vrstevníků .

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK          

      

16. 12. 07  -  Nechceme nastávající maminku Frenn opouštět na delší dobu, a tak s July jezdíme na cvičiště jen na pár hodin. Julka je většinou vyplní dováděním s ostatními psími dorostenci a krátkou poslušností, které dává k mé radosti přednost před honičkou s pejsky.

6. 12. 07  -  Štěňátkům ještě není ani 7 měsíců a téměř dosahují velikosti mámy - tedy alespoň naše July . Ani temperamentem nezapře, že v její krvi koluje nejlepší německá pracovní krev rtw! .

 

24. 11. 07  -  J-vrhu je 6 měsíců. Fotografie July z polovičních narozenin

 

17. 11. 07- Když majitele trápí nemoc natolik, že se štěňátko nemůže dostatečně vylítat na sněhu, přijedou hodní kamarádi za July až domů, aby se neunudila...

3. 11. 07- July pomalu, ale jistě dorůstá svoji mámu Frenn. Zatím jí nebylo ani půl roku...

21. 10. 07- July má velkou kamarádku - rtuťovitou o měsíc mladší fenku boxera Anny.

 

23. 9. 07 - July má "narozeniny", jsou jí 4 měsíce. Žije šťastným životem milovaného dítěte, které smí vše, co jí neohrožuje na životě :-)