Všechna štěňátka již mají milující rodiny

 

Další fotografie K-vrhu naleznete v sekci "Odchovy po July" a na stránce "Kenjoy VOMBAT"

 

29. 6. 2011  Keny si na nedostatek aktivit stěžovat nemůže. Pokud zrovna nezápasí s nějakým štěňátkem na cvičišti (tentokrát se kamarádkou stala 4,5 měsíční Ciruška ), snažíme se mu vysvětlit, že morče je kámoš a ne žrádlo :-)   A když už jede v létě na tábor, tak je třeba se také naučit plavat....

 

26. 6. 2011  Na mezinárodní výstavu psů do Brna nám přijela ukázat majitelka naší malou Kimmy . Tříměsíční fenečka ve své rodině jen kvete a mne velmi potěšilo, že na nás nezapomněla a hlavně, že snad neexistuje situace, která by ji rozhodila. Vrhala se s nadšením na všechny a na všechno ... a v mezidobí přemýšlela, kterou lumpárnu provede :-))) Jsme velmi rádi, že si ji stávající majitelé vybrali!

 

25. 6. 2011  Zatímco Buschi a Shadow skládali stopařské speciálky, Keny si našel náhradu za brášku Koudyho, který odjel s milující paničkou na druhý konec republiky. Novým kamarádem se stal jezevčík Bertík. Jejich okamžité přátelství mi připomnělo slogan "S Bertíkem za dětským úsměvem!" :-)

 

21. 6. 2011  Škola - základ života, rozhodli jsme a Koudykeny se s námi jezdí dívat na nedaleké cvičiště. První výukové hodiny se nesou v duchu seznamování se s lidmi, včetně figuranta   a pozorování toho šrumce kolem .... A že by určitě dostali jedničku ...

 

18. 6. 2011  Koudykeny na návštěvě - aneb je nám 11 týdnů... . A nepřekonatelnou fotku nám zaslala majitelka Keissy :-))

15. 6. 2011  Koudykeny jsou nadšení z každé činnosti, leč nad přetahování o hadr coby nácvik obrany prostě není! Doufáme, že Koudy najde rodinu, které jeho nadšení do každé činnosti využije...  . Moc děkujeme majitelům ostatních štěňátek za všechny zprávičky a pro Vás obrázky Keissy a Kimmy

 

13. 6. 2011  Obě štěňátka už slyší na jméno, byť si jej upravili k obrazu svému a oba si shodně myslí, že se jmenují Koudykeny :-) Za mlsky jsou velmi poslušní a tak vyrážíme na poznávací výletky po okolí. Dnes to byla exkurze na hlodavce .... a aktivita, kterou jsme nazvali "Ke břehu a cákat!"

 

9. 6. 2011  Pejsci "expandují" do stále vzdálenějších částí od hájovny a poznávají okolní svět. Snažíme se nic nezanedbat, chodíme s nimi na výlety, cáchají se v kalužích, jezdí autem a zítra je čeká druhé očkování. Pozdravy zasílají tedy Kenjoy a Koudy . Ze svých dalekých domovů po Vám poslali fotky šťastná Keissy a Kimmy  .

 

5. 6. 2011  Tak nám doma zůstali poslední dva psí kluci  . Na opačné strany republiky odjeli Keissy a Korgi (a díky zprávičkám věříme, že i oni měli šťastnou tlapku na nové rodiny!). Kenjoye (pro nás Keny) a Koudíka jsme začali tak trošku protěžovat. Začali chodit na vycházky tam, kam jsem si kvůli občas projíždějícím autům s více štěňátky netroufla ... začali jsme je učit na jméno, nosit obojky....začali s námi trénovat intenzivní zájem o aport ... dnes se učili štěkat na povel...také jeli autem..a po zbylý čas zápasí v jídelně pod stolem nebo sladce spí. Pro snadnější orientaci - Keny nosí žlutý obojek a Koudy červený :-)

 

2. 6. 2011  Malí Vombatíci se stali členy svých milujících rodin. Velmi nás těší, že na nás nezapomněli (pejsci v návalu nových aktivit asi ano, ale majitelé ne) a posílají zprávičky. Moc děkujeme. Koffee (pro nás Kafíčko )  má dokonce své fotoalbum : http://koffeevombat.rajce.idnes.cz/ , Kimča má zase soustu hraček a Kommička sladké sny :-)

 

29. 5. 2011  Už jim to začalo ... Tento víkend jsme s těžkým srdíčkem zamávali Kommičce, Kikkovi, Koffeemu (takhle jel do svého dalekého domova :-)) a Kimovi. Všichni majitelé jsou tak milí, že nám dávají stálé zprávy, ze kterých cítíme radost nad novým přírůstkem do rodiny. Moc všem děkuji, ani nevíte, jak mne to těší! Zítra odjíždí Kimmy a o příštím víkendu Keissy a Korgi . Malý šikulka Kenjoy zůstává v chovatelské stanici a jako by to věděl, venku se ode mne nehne, stále sedí a kulatýma očičkama loudí piškotky z mé kapsy. Na svoji novou rodinu čeká ještě krásný Koudy , pokud jej chcete třeba jen nezávazně vidět, budete vítáni! Napište nám na lucie.vombat@tiscali.cz nebo zavolejte na 776 736 570. Avšak zbylých 5 pejsků se jen pramálo stará o svoji budoucnost a užívají si s námi vycházky do lesa.

 

22. 5. 2011  Vombatíci mají za sebou tetování, které přetrpěli velmi statečně, také jsou již očkováni a po kontrole poradcem chovu jim bude zaslána přihláška vrhu na Plemennou knihu, aby dostali svojí "psí občanku", aneb průkaz původu. Koncem týdne odchází většina pejsánků do nových domovů, to nám to strašně rychle uteklo :-((( Věřím, že budou v nových rodinách šťastní a jejich majitelé také. Na své rodiny čekají ještě Koudy a Kenjoy , dva takřka totožní pejskové - neustále aktivní a velmi kontaktní štěňátka (uff, to nám dalo práce je takhle v klidu vyfotit :-)).

 

18. 5. 2011  Jedno z nejšťastnějších období života prožívají malí Vombatíci ve svých necelých sedmi týdnech věku. Naučili se s námi chodit na vycházky a jelikož máme les hned za plotem, takřka každé 2 - 3 hodiny s nimi chodíme na výpravy o délce několika set metrů (což omlouvá mé prodlevy v odpovědích na e-maily přátel...). Milují chůzi z kopce, kdy se předhánějí, kdo z nich se skulí nejrychleji , rádi lezou po kládách a hrají hru na "obranu svého území" a pořád za námi něco nosí . Absolvovali také několik minivýletů k potůčku , který s nářkem překonali a když zjistili, že to dokáží, hrnou se k vodě sami , jen to fotografování se nám moc nedaří (zatímco se snažíme zaostřit na jednoho pejska, několik dalších se nám cpe do klína a rve foťák za víčko, v horším případě se v rozhodném okamžiku zakousnou do nějaké části našeho těla :-))    

 

13. 5. 2011  Každým dnem štěňátka vyspívají a my se je snažíme rozvíjet po všech stránkách (nicméně hlavně kolem 22. hodiny večerní spíše unavit, abychom se vyspali alespoň do 7 ráno...). A tak pejskové dostali první oboječky ,k okusování první kosti , průběžně okusují návštěvy , Buschiho   a už se naučili za námi běhat na vycházkách po zahradě.   .

 

6. 5. 2011  Je nám pět týdnů!!

 

4. 5. 2011  Pomalu navykáme štěňátka na následování psovoda , leč zatím se "vycházky" odehrávají spíše v režii pejsků pod názvem Nejlepší obrana je útok ! A zatímco pejsánci jsou čím dál aktivnější, začínáme my i July být čím dál unavenější....        

2. 5. 2011  Naše první hračky - bez komentáře...

2. 5. 2011  Zásadní otázka při pořízení štěňátka je - ČÍM JEJ KRMIT. My již několik desetiletí krmíme všechny naše psy přirozenou stravou (dnes se mnoho chovatelů k tomuto krmení vrací, dostalo moderní označení BARF). Jsme s tímto způsobem krmení velmi spokojeni a krmíme takto i naše štěňátka . Základem "čtyřtýdenního jídelníčku" je hovězí maso - kvůli chrupavkám dáváme drcené syrové hrtany a vařené kuře s rozemletými chrupavkami. Součástí krmné dávky je vařená rýže, resp. těstoviny s přídavkem vařených vloček a mrkev - syrová i vařená. Masová jídla dotujeme vitaminově - minerální směsí Bosch, obden přidáme pejskům lžíci slunečnicového oleje. Jednou denně dostávají mléko s piškoty, resp. tvaroh se žloutky, jogurtem a medem. Chápeme, že většina nových majitelů přejde na krmení granulemi, snažíme se pejsky tedy navykat i na tuto stravu. Během příštího týdne vyzkoušíme, zda granule zn. Royal Canin, které jsme jim koupili, budou považovat za jedlé :-)

 

 

1. 5. 2011  Na štěňátka se jezdí dívat stále více návštěv a všechna si s cizími lidmi moc rozumí. Pokud si člověk sedne na zem, malí pejskové se mu nahrnou na klín a okusují tu prsty, tu nos, tu tkaničky . Také nám přišla tetovací čísla a snažili jsme se pejsky vyfotit, což je někdy nadlidský úkol přesvědčit měsíční boubelky, aby trošku zapózovaly. Tak pro Vás alespoň pár z nich, kteří na fotkách nejsou rozmazaní: Kikko (obřík mezi štěňátky - předběžně zamluven - s tetovacím č. 1093) , Kimo (nejvnímavější "šmejdil", který začal první otvírat očička s č. 1094) , Korgi jeden ze dvou sytě pálených pejsků - zamluven - s č. 1096) , Koudy (také jeden ze dvojice, tentokrát světleji pálených pejsků s č. 1097) , Koffee (dnes dostal novou rodinu a nový oboječek:-) - zamluven - s č. 1095) . Kenjoy se rozhodl, že se fotit nebude, tak má všechny fotky rozmazané (ale dodám snad zítra lepší :-)). A holčičky Kimmy (největší fenka ve vrhu - zamluvena - s č. 1099) , Komma (sytě pálená fenka, naše přítulka a dle fotografování i modelka vrhu - zamluvena - s č. 1100) a poslední Keissy (aktivní fenečka, která pořád vyhledává nějaké lumpárny - zamluvena - s č. 1098) . Na své majitele čekají dva pejsci. Jelikož si vybírat jezdí noví majitelé postupně, těžko říci, kteří z těch nezamluvených tří :-)

 

26. 4. 2011  Vombatíci mají za sebou první odčervení, z plemenné knihy máme přislíbena tetovací čísla a tak dostanou štěňátka definitivní jména. Jediná změna nastane u Kayi , pro kterou budoucí panička vymyslela vlastní jméno Kimmy. Ostatním jména zůstávají, leč oni se o jména moc nestarají, denně je nosíme několikrát ven, naučili jsme je přijít na zamlaskání, takže "přivolání" mají jako bonus už od chovatele :-).

 

19. 4. 2011  Pejskové nejenže prokoukli na svět, začínají nemotorně chodit , ale pustili se s vervou i do masovo-rýžové kaše . Počasí je krásné a tak mohou na chvilku na sluníčko a poznat i jiný povrch a pachy než "rodný pelíšek".

16. 4. 2011  Čtrnáctidenní K-Vombatíci začínají otevírat očíčka . Jejich hmotnost se pohybuje kolem 1 1/4Kg a pomalu se seznamují se zbytkem naší smečky . I když těm "velkým" pořád připadají zajímavější vycházky , naše Micina a srnka v roští (PS - takhle vypadá July 14 dní po porodu)

 

13. 4. 2011  Pejsci každým dnem prokouknou na svět, venku se přihnala zima, a tak jsme udělali pár snímků na památku doma. Je těžké vyfotit neustále se míhající hlavičky, dokonce pejskové začínají dělat první vratké krůčky . Kilogramová hmotnost byla překročena a nám pomalu nestačí košíček na vahách... .

A zde jsou naše miminka :  Keissy Kaya Komma Kimo Kenjoy Koffee Kikko Koudy Korgi .

 

10. 4. 2011  Dnes jsme se na sluníčku pokusili udělat první portréty štěňátek. Focení jsme odbyli rychle, aby se psí miminka mohla vrátit k mámě, takže ne všichni mají výstavní portrét. Slečnám dáme přednost (všechny už mají nové majitele, kteří se na ně těší!): . Tři pejsci ještě na nové rodiny čekají, tak než se podívají na svět oni, můžete se pokochat Vy:  . Největšímu štěňátku chybí do jednoho kilogramu už jen 50g!

 

7. 4. 2011  Štěňátka už překročila hmotnost 600g, July naznala, že není její trvalá přítomnost u dětí nezbytná a často vyběhne za námi, když odcházíme na vycházku se zbytkem smečky. Malincí pejskové sílí každým dnem, kňukají, poštěkávají a vrčí, ze spaní sebou hází - copak se asi tak může zdát pětidennímu štěňátku, které ještě nevidí...?

3. 4. 2011  Do druhého dne štěňátka zvýšila svoji hmotnost o 50 gramů, vrní, papají, spinkají. Těšíme se z každé chviličky s nimi.

2. 4. 2011  Po dlouhých třech letech jsme dnes uvítali na svět další Vombatí štěňátka. A to hned devět!! Jako by si s námi hrála July na opožděný apríl, přicházeli na svět v nočních hodinách pouze pejsci. U šestého jsem se smířila s tím, že letos holčičky prostě nebudou. Ale July nás převezla a přivedla na svět tři psí slečny. Všechna štěňátka jsou standardně vybarvená, průměrná porodní váha činila 349 g. Psí miminka se mají čile k světu a Julynka je něžná a pečlivá maminka. Pejsci dostali předběžná jména Kim, Kikko, Koudy, Koffee, Kenjoy, Korgi a fenečky Komma, Kaya a Keissy.

 

 

27. 3. 2011  July v osmém týdnu březosti, už nás dělí jen týden od štěňátek!!

 

 13. 3. 2011  July v šestém týdnu březosti

 

 24. 2. 2011  S radostí oznamujeme, že veterinární lékař potvrdil Julynčinu březost a tak se po takřka čtyřech letech dočkáme v naší chovatelské stanici opět malých rotvajlerků!

 

 29. 1. 2011 July Vombat byla nakryta Uranem Ki-Rot !!! Očekáváme narození štěňátek okolo 5. 4. 2011. Uran je přátelský pes překypující temperamentem s obrovskou chutí k aportování . Doufáme, že se z uvedeného spojení narodí vrh krásných a temperamentních štěňátek.

JULY VOMBAT  (4x Krajský vítěz, Vítěz třídy, Výborná 1.. DKK 0/0, DLK 0/0. Povaha 5. Zkoušky z výkonu ZZO, ZM, BH, IPO-V, FPr1, FPr2).

a

URAN KI-ROT   (4xCAJC, 2xCWC, 9xCAC, 3xCACIB, 5xBOB. Klubový vítěz mladých SR, Nejkrásnější mladý pes klubové výstavy, Klubový vítěz dospělých ČR, Klubový vítěz dospělých SR, Vítěz Speciální výstavy RTW ČR. DKK 0/1, DLK 0/0. Povaha 4. Zkoušky z výkonu ZZO, ZM).

 

Štěňátka by se mohla narodit začátkem dubna, všechna by měla mít jména od písmene "K". Vítáme Váš předběžný nezávazný zájem, napište nám na lucie.vombat@tiscali.cz či zatelefonujte na 776 736 570.