Šampion ČR HIKKO VOMBAT

2x Velmi nadějný 1., Výborný 1., 2x Vítěz třídy, Krajský vítěz, CAJC,  2x r.CAC, 4x CAC

VZ1, VZ2, ZZO, ZM, ZVV1, IPO-V, FPr1, ZZZ

DKK 1/1. DLK 0/1 (MVDr. Petráš)

2. Nejúspěšnější mladý výstavní pes RKČR 2003 !

1. Nejúspěšnější mladý pracovní pes RKČR 2004 !

3. Nejúspěšnější mladý výstavní pes RKČR 2004 !

Svod dorostu - VYROVNANÝ

!! CHOVNÝ OD 2006 !! Nabídka štěňat ZDE

 

 

Pes ze spojení Ch. Comma X ICh. Mambo v. d. Crossener Ranch vede v současnosti nejúspěšnější krev rtw v SRN (jedinečnou v ČR). Sebejisté štěňátko s neuvěřitelně přívětivým vztahem k lidem a zejména dětem.

    Jelikož vztah k lidem považujeme v naší chovatelské stanici za prioritní rys povahy, začíná Hikko jako všichni předvýcvikem záchranného psa. Ať již v budoucnu povede jeho pracovní využití jakýmkoli směrem, základy v pohybu v nestabilním terénu, tmě či v sutinách se vždy zúročí v sebevědomí štěněte. A tak Hikko běhá v sutinách, leze po prknech, přátelí se se smečkou hodných psů a putuje z náruče do náruče...

 

Ruku v ruce s rozvíjením sebedůvěry v sutinách jde výcvik obrany, která je v začátcích jen veselým taháním o hadr a seznámením s peškem. Stěžejní je radost pejska z hry, posilování svalů a návyk na práci figuranta a tah vodítka :

  Hikko_obran.jpg (39637 bytes)

Soustředění trénuje štěňátko při nácviku pachových prací. Zatím sice hledá především kousky masa v trávě, ale velmi úspěšně

 

15. 6. byl Hikko poprvé předveden na mezinárodní výstavě psů v Praze a získal ve třídě dorostu ocenění "Velmi nadějný"! Stejný titul "Velmi nadějný 1." si Hikko odnášel i z MVP Brno 29. 6. 2003!

I na další výstavě, tentokrát Národní v Mladé Boleslavi 27. 7. 03 znamenala pro Hikka další nejlepší ocenění, jaké štěně může na výstavě získat - "Velmi nadějný 1."!

První ocenění "Výborný" získal Hikko na KV Brno 30. 8. 2003 ve věku 9 měsíců!

V závěru každého roku vyhodnocuje Rottweiler klub ČR nejúspěšnější jedince v kategoriích pracovní a výstavní pes - Stříbro ve skupině - NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ MLADÝ VÝSTAVNÍ PES - bylo v roce 2003 přiřčeno psu HIKKO VOMBAT!!!

Počátek výstavní sezóny roku 2004 byl pro Hikka velmi úspěšný - ve velmi početně obsazené třídě mladých byla ohodnocena jen 4 zvířata nejlepší známkou - "VÝBORNÁ" a Hikko se může pyšnit zařazením do tohoto výběru ...

  MVP České Budějovice - 25. 4. 2004 - Hikko "Výborný 1., CAJC"!!